+90 532 059 98 93

  •   info@fm1tech.com.tr / destek@fm1tech.com.tr
Awesome Image

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemi

Yangın başladığı andan itibaren algıladığı duman, ısı veya gazı bir panele aktararak siren, flaşör vasıtasıyla haber veren sistemlerdir. Geleneksel yani konvansiyonel algılama sistemleri yangın ile ilgili olarak belirlenmiş alanda yangın çıktığını bildirir. Genel itibariyle büyük hacimlerde birden fazla zone olarak belirlenen alanlarda yangın çıkması durumunda “3 Zone Alarm” şeklinde bilgi vererek yönlendirme yangına müdahaleyi kolaylaştırır. Genellikle tehlike sınıfı düşük ve küçük hacimlerde kullanılması uygundur. Adreslenebilir sistemden farkı ise zone bazında bildirim yapmasıdır.

Sistem duman yada ısı dedektörünün yangını algılayıp panele bildirmesi ile devreye girer. Kontrol paneli sinyali algıladıktan sonra siren/flaşörler vasıtasıyla bildirimde bulunur, insanları tehlikeli noktadan uzaklaşması yada yangına müdahale etmesi için uyarır. Çıkış noktalarına konulacak yangın ihbar butonları da tehlikenin erken sezilmesi durumunda yangının geniş çevrelerce duyulmasına yardımcı olacaktır. Zone bazında uyarı yapar. Bir zone hattı üzerine ortalama 25-30 adet dedektör bağlanabilir.

Sistem ekipmanları; konvansiyonel yangın algılama paneli, akü, duman dedektörü ve soketi, ısı dedektörü ve soketi, yangın ihbar butonu, siren/ flaşör.

Kullandığımız Ürünler