+90 532 059 98 93

  •   info@fm1tech.com.tr / destek@fm1tech.com.tr
Awesome Image

Adreslenebilir Yangın Algılama Sistemi

Adresli yangın alarm sistemleri kuruldukları alanları noktasal olarak ayırır. Adresli sistemlerde yangın ihbarı tam olarak yangının konumunu vermektedir. Adresli sistemlerde yangın dedektörleri kendilerine has elektronik adresler ile belirtilir ve ihbar ya da kirlik ve arıza gibi durumları noktasal olarak bildirirler.

Adresli yangın algılama sistemleri daha çok orta ve büyük ölçekteki hastane, yurt binaları, okullar, üniversiteler, alışveriş merkezleri, çok katlı yapılar, devlet kurumları gibi fazla oda/kişi/ dedektör kullanılması gereken yerlerde kullanılmaktadır.

Adresli yangın algılama sistemleri, yalnızca yangın dedektörleri ile bağlı olmakla sınırlı kalmamakta, diğer yardımcı sistemlerden haber almak, devreye sokmak ve devre dışı bırakmak gibi seçeneklere de sahip olmaktadır. Kameralar, asansörler ve söndürme elemanları gibi diğer yardımcı sistemlere yangın esnasında çeşitli komutlar gönderebilmekte, ya da komut alabilmektedir. Yangın devam ederken asansörün belirli bir kata inmesi ya da çıkması, bu komutlardan biridir. Adresli yangın alarm sistemleri, bilgisayar ve yazılım aracılığı ile de kontrol edilebilmektedir.

Kullandığımız Ürünler